2014. gadā Latvijas uzņēmums SIA “Helico Aerospace Industries”, kas nodarbojas ar bezpilota lidaparātu tehnoloģiju attīstīšanu, nāca klajā ar savu pirmo produktu – bezpilota lidaparātu AirDog, kas autonomi seko sportistam un filmē to ar “GoPro” sporta kameru. Tas bija pirmais šāda veida produkts pasaulē, kas nodrošina pilnvērtīgu bezpilota sekošanas un filmēšanas funkciju vienlaicīgi, sekojot lietotāja tālvadības pultij. Popularitāti un finansiālo atbalstu ražošanas uzsākšanai tie ieguva pūļa finansēšanas vietnē “Kickstarter”, kur pāris dienu laikā 291 cilvēki ieguldīja 207 234 ASV dolārus.

AirDog ADII - Sānskats

Trīs gadus vēlāk, ņemot vērā klientu ieteikumus un vēlmes, publikai tiek piedāvāta otrās paaudzes versija – AirDog ADII. Tas ir aprīkots ar jaunu magnetometru / kompasu, GPS, barometrisko augstuma mērītāju, kā arī jaunu procesora čipu, kas uzlabo precizitāti, gan lidojot tuvu dažādiem šķēršļiem, gan veicot ieprogrammētos 3D līnijas maršrutus.

SUP dēļotājsJaunajam AirDog ir divi filmēšanas režīmi – filmēšana no vietas un izsekošana. Filmējot no vietas, drons paceļas noteiktajā augstumā un nekustoties filmē mērķi, kā tas dodas prom, turpretī izsekošanas režīmam ir vēl apakšiedalījumi. Izsekošana iedalās fiksētajā, pielāgojamajā un riņķveida apakšrežīmā. Fiksētajā režīmā AirDog mērķim seko vienmērīgi un plūdeni, pielāgojamajā režīmā tas lidinās šurpu turpu, kā tam ir ieprogrammējis lietotājs, un riņķveida filmēšanā tas riņķo apkārt mērķim, lai safilmētais materiāls būtu no dažādiem leņķiem. Papildus iepriekš minētajiem režīmiem ar tālvadības pults vai viedtālruņa aplikācijas palīdzību var izveidot 3D līnijas maršrutu, pa kuru AirDog būtu jālido, lai izvairītos no konkrētiem šķēršļiem. To sastādot var atzīmēt gan lidojuma garumu, nepieciešamo pacelšanās augstumu, ātrumu un citus faktorus.

VeikbordsAirDog izstrādātāji ir centušies to padarīt daudzpusīgāku – lai tas nebūtu tikai autonomi sekojošs drons sportisko aktivitāšu dokumentēšanai. Otrās paaudzes lidaparātam ir pieejami pieci dažādi sižeta iestatīšanas režīmi – 360 panorāmas, pietuvināšanās, attālināšanās, skats uz leju un uz augšu režīmi.

Otrās paaudzes AirDog ADII var aprīkot ar GoPro 5. paaudzes kameru, kas tiek savienota ar jaunu, uzlabotu kameras stabilizatoru. Jaunais stabilizators ir izturīgāks un, atšķirībā no pirmās paaudzes drona, nodrošina daudz plūdenāku un stabilāku videomateriālu kvalitāti.

MotokrossViens baterijas akumulators nodrošina aptuveni 15 minūšu lidošanas un filmēšanas iespējas. Otrajai paaudzei ir iestrādāta opcija, ka filmēšanu var iepauzēt uz brīdi, kamēr drons nolaižas un tam tiek nomainīts akumulators. Lai nolaistos, AirDog ir divas opcijas – atgriezties sākumpunktā vai arī nolaisties tieši tur, kur atrodas lietotājs ar tālvadības pulti.

SnowboarderPirmās paaudzes lidaparātam pēc palaišanas gaisā uz tālvadības pults bija jāpiespiež ‘ierakstīt’, lai tas sāktu videofiksāciju. AirDog ADII izslēdz iespēju, ka lietotājs varētu aizmirst nospiest ‘ierakstīt’ pogu – tas sāk videofiksāciju uzreiz pēc pacelšanās. Tālvadības pults ir ieguvusi daudz spēcīgāku ekrāna apgaismojumu, lai arī ļoti augstas intensitātes saules staru apstākļos būtu iespējams bez grūtībām salasīt ekrānā rakstīto, kā arī tā tagad ir ūdensizturīga.

SkrējējiKopumā jaunais AirDog ADII ir padarīts izturīgāks, vieglāks un daudzfunkcionālāks, ar lielāku darbības laiku un kvalitatīvāku videofiksāciju. Viss, ko lietotājs vēlētos sagaidīt no otrās paaudzes.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts