Melnā piektdiena ir vistrakākā, intensīvākā un ieņēmumiem bagātīgākā iepirkšanās diena gadā. Tās aizsākumi meklējami ASV, kur tā ir jau kļuvusi par iepirkšanās tradīciju kopš 20. gs vidus.

Vislielākā popularitāte šai tradīcijai ir ASV, Kanādā un Lielbritānijā, taču arī citas valstis arvien biežāk izvēlas ieviest un izkopt šo īso, bet ļoti intensīvo iepirkšanās piedzīvojumu. Lai gan šī nav oficiāla brīvdiena, vairākos ASV štatos darbiniekiem tiek dota brīvdiena, lai tie varētu pilntiesīgi ļauties trakajam iepirkšanās neprātam.

Tiek uzskatīts, ka Melnā piektdiena ir aizsākums ikgadējajam Ziemassvētku iepirkšanās drudzim. Veikali šajā dienā veras vaļā agrāk un aizveras vēlāk, piedāvājot īpaši izdevīgus un vilinošus piedāvājumus. Daži no veikaliem veras vaļā jau uzreiz pēc pusnakts un slēdzas ciet gandrīz diennakti vēlāk, sniedzot pircējiem pēc iespējas vairāk laika izmantot sniegtās akciju iespējas iegādāties viņu kārotās preces.

Veikalu vadītājiem un darbiniekiem šī ir trakākā diena gadā, jo ne tikai ir jāspēj nodrošināt piedāvāto preču nepārtraukta pieejamība plauktos, bet arī jākontrolē lielo tautas masu uzvedība veikala telpās.

Pēdējā desmitgadē, interneta veikaliem attīstoties un to skaitam pieaugot, ir palielinājusies arī tiešsaistes iepirkšanās popularitāte. Melnās piektdienas izdevīgie piedāvājumi pēdējos gados vairs nav atrodami tikai ierastajos veikala plauktos, bet arī internetā – online veikalos. Cilvēkiem vairs nav nepieciešams skraidīt no veikala uz veikalu, salīdzināt piedāvājumus un grūstīties cauri lielajām tautu masām.

Arī Tet veikali plāno šogad iesaistīties Melnās piektdienas jampadracī un iepriecināt savus klientus ar vēl nebijušiem un kārdinošiem piedāvājumiem. Turpini sekot līdzi un Tu pirmais uzzināsi, ko Tet piedāvās šī gada Melnajā piektdienā!