Viedtālruņi ir kļuvuši par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Mēs tos lietojam katru dienu, un tie glabā mums svarīgu informāciju. Lietošana ikdienā un dažādos apstākļos rada arī risku, ka tas var saskrāpēties, sasisties vai arī tikt pakļauts mitrumam, taču vislielākais risks ikdienas lietošanā ir tieši ekrāna bojājumi. Tos var radīt gan dažādas asas virsmas, gan kritieni un citi triecieni, taču no tiem var arī izvairīties.

Plastikāta aizsargplēve

Plastikāta aizsargplēve pasargā ekrānu no skrāpējumiem un ir ļoti plāna, aptuveni 0.1 mm bieza. Kādreiz tas bija ļoti populārs, taču ne pat tuvu ideāls risinājums. Pirmkārt, aizsargplēvi ir ļoti sarežģīti uzklāt uz viedtālruņa ekrāna, neradot gaisa burbuļus, kas var ar laiku kļūt ļoti kaitinoši. Otrkārt, plēvīte nepasargā telefona ekrānu no tieša trieciena, jo tā ir mīksta un plāna, kā arī nolietojoties var ietekmēt attēla krāsas un asuma kvalitāti.

Rūdīts aizsargstikls

Rūdītais aizsargstikls ekrānu pasargā ne tikai no skrāpējumiem, bet arī no triecieniem, taču tas ir arī biezāks – 0.3 līdz 0.5 mm. Tas varētu šķist daudz, tomēr tas ir arī vienīgais mīnuss šim aizsarglīdzeklim. Aizsargstikls sniedz tikpat labu attēla krāsas un asuma kvalitāti kā oriģinālais telefona ekrāns, kā arī to var ērti uzstādīt, nebaidoties par gaisa burbuļiem. Lielākais aizsargstikla pluss ir tāds, ka trieciena gadījumā ekrāns netiks bojāts, tiks sasists tikai pats aizsargstikls, ko viegli var noņemt un nomainīt pret jaunu.

Aizsargkorpusi, vāciņš jeb maciņš

Telefona drošība ar ekrāna aizsardzību neapstājas, jo var tikt bojāts arī korpuss, lai arī no kāda materiāla tas būtu – plastmasa, stikls, metāls. Vēl vērā ņemams fakts ir tas, ka ekrānu var sabojāt ne tikai tiešajā triecienā, bet arī, nometot telefonu uz stūra vai mugurpuses, jo triecienvilnis skar arī ekrāna stiklu un pakļauj to spiedienam, kas var radīt plaisas vai citus bojājumus.

Telefona aizsargkorpusi, vāciņi un maciņi nu jau vairs ne tikai sniedz drošību telefonam, bet arī ir ierīces īpašnieka personības un gaumes izpausmes līdzeklis. Aizsargkorpusi ir dažādās krāsās, dažādu, stilu, reljefu un ir pat tādi, kam ir austiņas. Visdrošākie, taču bieži arī vismasīvākie ir tieši no mīkstā silikona materiāla. Turpretī cietais silikons vai plastmasa ir daudz tīkamāki acij un plānāki, taču ne vienmēr spēj absorbēt triecienu tikpat labi kā mīkstais silikons. Protams, ir arī vāciņi jeb maciņi, kas var būt gan no auduma, gan no ādas, gan no kāda cita sintētiska materiāla. Tie kopumā labi pasargā telefonu no triecieniem, taču ir diezgan konservatīvi dizaina ziņā, tāpēc vismaz jauniešiem varētu nebūt tik aktuāli.