Nelaime nenāk brēkdama, bet ir labi, ja par to laicīgi vari uzzināt. Viens no brīdinātājiem un arī dzīvības glābējiem ir dūmu sensors.
Dūmu detektoriem obligāti jābūt tikai pēc 2008. gada būvētajās vai renovētajās daudzstāvu dzīvokļu mājās – pārējiem dūmu detektors būs obligāta prasība tikai no 2020. gada. Tā kā dūmu detektors ir ne tikai pīkstošs „štrunts” pie griestiem, bet potenciāls dzīvības glābējs, tad daudzi to izvēlas iegādāties jau laicīgi.
Jāatceras, ka dūmu detektors ir domāts tikai mūsu pašu drošībai, tāpēc, neskatoties uz likuma prasībām, to būtu vēlams ieviest katrā mājoklī – ko ļoti daudzi pēdējā laikā ir sākuši darīt. Vienīgais Tavs uzdevums ir izvēlēties pareizo detektoru.

Fibaro dūmu sensors
Lai Tavs mājoklis vienmēr būtu drošībā, iegādājies eleganto un drošo dūmu sensoru, kas Tevi informēs par dūmu esamību telpā. Sensoram ir iebūvēts arī temperatūras svārstību indikators. Ja telpā temperatūra pārsniegs 54°C, tad ieslēgsies signalizācija.smoke_sensor_left-1

Specifikācija
Dūmu sensors darbojas tikai ar Fibaro kontrolieri Home center Lite vai Home center 2 un Z-Wave tīklā. Tam ir divi enerģijas veidi – baterija (CR 123A). Tā darbības rādiuss ir līdz 30 metriem iekštelpās un līdz 50 metriem ārpus telpām. Dūmus sensors mēra gaisa temperatūru no -20°C līdz 100°C, ar mērījuma precizitāti 0,5°C, kā arī gaisa mitrumu no 0% līdz 93%. Tā izmērs ir 65×28 mm.

Drošības sargs
Fibaro dūmu sensors ir unikāls ne tikai ar iespēju to vadīt no viedtālruņa. Tas izceļas ar dizainu, kas pielāgosies jebkuram interjeram. No praktiskās puses tā lielākais pluss ir iespēja salāgot sensoru ar lielāko daļu apsardzes sistēmu, kas nozīmē papildus drošību. Tev ir iespēja regulēt ierīces jūtīgumu pēc saviem ieskatiem, atkarībā no tā atrašanās vietas un citiem faktoriem, nodrošinoties ar to, ka tas ieslēgsies tikai nepieciešamības gadījumā.

Kā darbā, tā mājās
Tā kā dūmu sensora cena ir pat vairāk nekā pieņemama, tad vari iegādāties tos ne tikai savas mājas iekštelpām, bet arī, piemēram, dārza nojumei, kurā atrodas kamīns vai kūpinātava, darba telpām, garāžai un jebkurai citai vietai, kurā pastāv jebkāds risks izcelties ugunsnelaimei. Ja kāda nelaime kādreiz piemeklēs, tad, pat, ja nebūsi mājās, Tu būsi pirmais, kurš par to uzzinās, jo saņemsi brīdinājumu savā viedtālrunī.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts