Kopš dažādu gadžetu ienākšanas tirgū, un līdz ar to arī mūsu ikdienā, neviens vien Lattelecom klients tos ir izmēģinājis. Viens no tiem ir Latvijas tehnoloģiju žurnālists Jānis Vēvers, kurš pats pārliecinājies par FIBARO viedierīču efektivitāti savā mājoklī.

Jānis ir izmēģinājis plašo piedāvājumu, izdarot gan precīzus aprēķinus finansiālajam ieguldījumam, gan smalki izanalizējot kā plusus, tā mīnusus. Katrā ziņā secinājumi ir pozitīvi: mājas vadības un uzraudzības risinājums daudziem namīpašniekiem un pat mājokļu īrētājiem var kļūt par negaidīti patīkamu atklājumu. Kad pie viedierīcēm pierod, no tehnoloģiju sniegtajiem labumiem ir grūti atteikties.
Pirmie pārsteigumi

Tehnoloģiju žurnālistu vispirms pārsteidza sistēmas vieglā uzstādīšana. Fibaro Home Center Lite uzstādīšanai nav nepieciešamas speciālas zināšanas par tīklu uzbūvi. Lietotne pati parāda, kā identificēt un pievienot katru telpā esošo sensoru, viedo spuldzīti vai vadības mehānismus. Katras iekārtas pievienošana aizņem aptuveni trīs minūtes, un ar katru nākamo procedūra norit aizvien raitāk.

Izmēģinājuma trusīši
Jāņa un viņa komandas izmēģinājumos piedalījās ūdens noplūdes sensors, viedā kontaktligzda un kustību sensors. Visas iekārtas glīti iegūlās sev paredzētajās vietās lietotnē, un katra darīja savu darbu. Jānis secina, ka vienīgā neērtība ir orientēšanās starp desmit un vairāk dažādām iekārtām, kas prasa krietnu pacietības devu.

Rezultāti
Daudzo testu rezultāti liecina, ka ieguvumi neapšaubāmi ir mierīgāks prāts un vieglāks mājas solis. Novērošanas kameras un kustību sensori ļaus pārliecināties, vai bez mājas īpašnieka ziņas tajā neatrodas nepiederošas personas, logu un durvju sensori pavēstīs, vai tie netiek atvērti brīdī, kad nevienam mājās nebūtu jāatrodas, dūmu un ūdens detektori laikus brīdinās par trauksmes situāciju, lai paspētu, piemēram, apturēt ūdens noplūdi vannas istabā, pirms sabojāti apakšējo kaimiņu griesti. Savukārt viedās kontaktligzdas, kas vienkārši jāiesprauž parastajās, atbrīvos no triviālā jautājuma pēc iziešanas no mājas: «izslēdzu gludekli vai ne?».

Papildus labumi
Vēl interesantāki risinājumi šķiet dažādi kontroles mehānismi. Piemēram, var uzstādīt viedos gaismas slēdžus, žalūziju pacēlājus, vārtu atvēršanas mehānismu, un tos visus vadīt no viena ekrāna.

Daži mīnusi
Home Center lietošanai nepieciešams vien pastāvīgi internetam pieslēgts viedtelefons vai planšete. Pēdējais variants pat šķiet ērtāks lielākā ekrāna dēļ, jo pat piecu collu tālrunī lietotne šķita pārāk pieblīvēta, līdz ar to slikti pārskatāma, jo īpaši tad, ja sāk analizēt uzkrātos vēstures datus.
Lai arī Home Center Lite cena ir salīdzinoši draudzīga, jābūt gatavam, ka katrs nākamais sensors un mehānisms prasīs vairāku desmitu vai pat simtu eiro ieguldījumu. Tā kā piedāvājums ir ļoti plašs, iepazīstot visas iespējas tuvāk, var viegli krist azartā.

viedierices-600x314

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts