Jebkurš īsts gadžetu fans seko līdzi visiem pasaules jaunumiem, tāpēc rūdītiem jaunu viedierīču medniekiem ir zināms, kas ir Smart home jeb Latvijā plašāk zināmā gudrā māja. Drošības un komforta jomā ārzemēs šobrīd paliek nepārspēta iespēja izveidot savu Smart home pašam.

Ja līdz šim mums ikdienā bija iespēja saslēgt savu telefonu ar pulksteni, izmērīt pulsu un nostaigāto soļu daudzumu, tad nu mums ir lieliska iespēja apvienot komfortu ar praktisku ikdienas problēmu risināšanu, veicinot energoefektivitāti un uzlabojot savu un sava mājokļa drošību.

3-kustibu-sensors

No citu pieredzes
Pasaulē gadžeti ir ne tikai trends, bet arī jaunas, uzlabotas ikdienas papildinājums. Ierastie dūmu detektori, novecojušās signalizācijas un citas drošības sistēmas iziet no aprites, jo daudz ērtāk ir izveidot pašam savu, sev un savai ikdienai pielāgotu drošības sistēmu, kas apvienota ar patīkamu komfortu, ko sniedz Smart home iespējas.

Ienāku mājās

motion_sensor_rightKā tas darbojas realitātē? Lai, ienākot mājās, viss būtu gaišs un radītu individuālu noskaņu, var regulēt apgaismojumu un elektroiekārtas. Piemēram, pie ieejas durvīm ir pievienots durvju sensors. Kad durvis tiek atvērtas, sensors nostrādā un padod signālu uz gudro rozeti, kurā ieslēgta lampa. Tajā brīdī ieslēdzas lampa. Signāls tiek padots arī uz rozeti, kurā ieslēgts TV vai mūzikas atskaņotājs, un tādejādi sāk skanēt mīļākā dziesma vai mūzikas kanāls.

Tikai plusi
Šo viedierīču lielākais pluss ir tas, ka tās var darboties individuāli, bet var veidot arī kopīgu ķēdi. To uzstādīšana ir tikpat vienkārša kā to vadīšana, jo, tikai izmantojot savu viedtālruni, tiek kontrolēta mājas automātika. Īpašniekam ir fantastiska iespēja vadīt savu māju no attāluma – jebkurā brīdī pārliecināties ne tikai par drošību, bet pat par tādiem sīkumiem kā gaismas spilgtums, gaisa temperatūra un mitrums.

Pieejamība
hcl_left-1Kamēr pasaulē cilvēki jūk prātā, aizraujoties ar jaunākajiem gadžetiem, piemēram, maģiskajiem spoguļiem, kas vairāk atgādina desktopa virsmu, kurā spoguļoties un citām aizraujošām spēļmantiņām, Latvijā ir pieejami jau gatavi risinājumi – WiFi rozetes, WiFi kameras, WiFi sensori, plūdu sensori u.c. Šo ierīču mērķis ir atvieglot ikdienu, samazināt izdevumus, ļaut uzņemties pilnīgu kontroli, veicināt energoefektivitāti un drošību. Papildus šim visam, gadžeti ir brīvi pieejami ikvienam, jo to cena ir vairāk nekā demokrātiska.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts