Aktīvās atpūtas mīļotāju brīvdienas, šķiet, vairs nav iedomājamas bez sporta kamerām, dažādiem statīviem un citiem kameru aksesuāriem, mehānismiem attēla stabilizācijai kustībā, kā arī droniem filmēšanai no gaisa. Vienīgais ierobežojums to bezgalīgajam pielietojumam ir iztēle. Ja esat radošs un mīlat sportiskus izaicinājumus, jums noderēs kāda no šīm stilīgajām ierīcēm.

Video droni

shutterstock_161402264Vēlaties iemūžināt svarīgu dzīves notikumu no putna lidojuma vai vienkārši aplūkot savu pilsētu elpu aizraujošos augstas izšķirtspējas kadros, kas uzņemti no liela augstuma? Ar video dronu jebkurš spēs uzfilmēt  kadrus, kuriem vēl padsmit gadus tālā pagātnē būtu nepieciešams helikopters un miljonu budžets.

Vadošais patērētāju video dronu ražotājs DJI piedāvā advancētus gaisa fotogrāfijas instrumentus, kas atbildīs gan iesācēju, gan pieredzējušu pilotu prasībām. Pieejama profesionālā  Inspire, Phantom un elegantā Mavic sērija.

No zemes beidzot ir atrāvies arī GoPro projekts Karma. Karma ir savietojams ar dažādām ceturtās un piektās paaudzes GoPro kamerām. Kādēļ „Karma”? Tā vienmēr atgriežoties pie tevis, tā vismaz apgalvo kompānija GoPro. Kritiķi gan norāda, ka drona automātika ir primitīva un drošības ziņā nespēj konkurēt ar ārkārtīgi viedajiem un dažādu drošības sensoru pārsātinātajiem DJI izstrādājumiem.

Selfiju droni

Saliekami kabatas formāta video droni, kas paredzēti galvenokārt personīgā sociālo mediju satura ierakstīšanai. Lai dotu tiem komandas, nepieciešama tikai aplikācija viedtālrunī un tie var izmantot jūsu plaukstu kā pacelšanās un nolaišanās platformu. Tie nevarēs nofilmēt augstas izšķirtspējas video no 300 metru augstuma, taču lieliski tiks galā ar grupas bildi, kurai pat visgarākā selfiju nūja būtu par īsu. Vairs nekādas saspiešanās ciešāk! Mazo izmēru dēļ tie ir piemēroti arī filmēšanai iekštelpās.

Aktuālākie selfiju droni šobrīd ir Zerotech Dobby, JJRC H37 Elfie, XIRO Xplorer Mini, Yuneec Breeze.

Sacīkšu droni

Iedomājieties, ka esat miniatūrs Anakins Skaivokers, kurš savā sacīkšu „pod’ā” traucas cauri pamestas rūpnīcas korpusam vai piemājas dārzam. Tieši šādu pieredzi iespējams iegūt ar neprātīgi ātrajiem sacīkšu droniem. Savietojiet savu dronu ar live-stream pirmās personas skata brillēm, un jūs piešķirsiet  vārdam „pilots” jaunu dimensiju. Oficiālas sacīkšu dronu līgas Latvijā gan pagaidām vēl nav, taču ir pietiekami entuziastu, ar kuriem sacensties.

Jaunais hobijs gan prasīs laiku un iedziļināšanos, jo droni tiek būvēti un modificēti pašu rokām, kā arī plašais ekipējuma klāsts iesācējam liksies mulsinošs un vērā ņemamas pilotāžas prasmes nāks tikai pēc neskaitāmām treniņu stundām.

Sporta kameras

Reti kurš vēl būtu jāiepazīstina ar neskaitāmajām iespējām, kuras jau divdesmit gadus sniedz GoPro. Kompaktās un izturīgās kameras iespējams piestiprināt jeb kam, sākot no jūras bruņurupuča un beidzot ar sniega motociklu. Savietojiet to ar neskaitāmiem aksesuāriem, statīviem un stiprinājumiem, izmantojiet to statiski vai kustībā, dubļos, ūdenī vai sniegā, metiet to, izgatavojiet tam planieri, tādejādi iegūstot lētu un vienkāršu dronu – iespējas ir tikpat neierobežotas, cik jūsu iztēle.

30794eJaunākais GoPro flagmanis HERO 5 Black ir piedzīvojis pamatīgus uzlabojumus kopš iepriekšējās paaudzes GoPro kamerām. HERO  5 Black ir ūdensizturīgs līdz 10 metru dziļumam bez papildus apvalka, tam ir elektroniskā attēla stabilizēšana, kas neitralizē vibrācijas un kratīšanos, tam ir pamatīgi uzlabota audio ieraksta kvalitāte, kā arī ir iebūvēts skārienjūtīgs displejs ar uzlabotu interfeisu.

Miniatūrās GoPro Session sērijas kameras, no kurām advancētākā ir HERO 5 Session, ir tikai 38x38x36 milimetrus mazas. Jums tās netraucēs, piestiprinātas pie apģērba vai ķiveres. Tās ir tik mazas, ka tās iespējams izšaut no loka, un tās varētu pacelt gaisā pat sikspārnis, nemaz nerunājot par nelielu dronu.

Daži netradicionāli GoPro aksesuāri:

AER – šautriņas korpuss stabilizētai kameras mešanai.

https://www.aervideo.com/

Slopes  – vienkārš stends, ar kuru iespējams novietot kameru 20 dažādos leņķos, iztiekot bez statīva.

https://www.indiegogo.com/projects/slopes-for-gopro-world-s-first-polyhedron-stand-photography-3d#/

Gekkopod – fleksibls statīvs kameras vai viedtālruņa novietošanai jebkur.

http://www.gekkopod.com/

Mota bezvadu lādētājs.

http://www.tamo.com/wireless-charger-gopro/

droni

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts