Klaviatūra

Prasības ikdienas klaviatūrai un klaviatūrai, ko izmanto datorspēļu spēlēšanai, mēdz atšķirties. Spēlējot spēles, nevēlies lieki piespiest kādu taustiņu divreiz vai arī lieki, kombinācijā ar plānoto taustiņu. No šādām kļūdām var izvairīties, ja klaviatūrai uz katru taustiņu ir savs slēdža mehānisms, kā arī, ja taustiņiem ir dziļāks nospiediens – nav tik jūtīgi. Papildus elements, lai pustumsā nesajauktu taustiņus, ir klaviatūras taustiņu LED apgaismojums, kas ne tikai ir praktisks, bet gan arī estētiski baudāms.

Optiskā vai lāzerpele

Optikā pele izmanto LED gaismu kā kustības indikatoru, turpretī lāzerpele, kā jau pēc nosaukuma varētu šķist, izmanto lāzera sensoru. Lāzerpelei ir lielāka uztveres spēja noteiktā laukumā, tādēļ tā ir jūtīgāka nekā optiskā pele. Mūsdienās atšķirība nav tik liela un parasts lietotājs to varētu neizjust, taču rūdīti datorspēļu spēlētāji un grafiskā satura veidotāji biežāk izvēlas tieši lāzerpeles, pateicoties tās paaugstinātajai sensora jūtībai. Optisko peli var lietot vai nu uz palikņa, vai arī uz neatstarojošas virsmas, taču lāzerpeli var lietot uz jebkādas virsmas. Lietojot lāzerpeli jāņem vērā tas, ka tās sensora jūtīguma dēļ tā var arī reaģēt uz virsmas rievām vai gružiem, tādējādi lēnā kustībā ietekmējot kursora virzību. Ja peli plāno izmantot stacionāri, tad vari izvēlēties optisko, taču, ja plāno mainīt darba vietas un virsmas, tad lāzerpele noteikti būs uzticamāka.

Īpašās datorspēļu peles

Datorpeles, kas ir vairāk domātas tieši datorspēļu spēlētājiem, bieži vien izskatās pēc maziem monstriem. Tām ir dažādas formas, lai padarītu stundām ilgu lietošanu pēc iespējas ērtāki un patīkamāku. Tām bieži ir papildus funkcijas un pogas, kuras var ieprogrammēt konkrētās spēlēs uz konkrētām darbībām, kā arī bieži ir aprīkotas ar LED gaismām.

Datorpeļu palikņi

Arvien biežāk cilvēki datorpeles lieto uz plikas darba virsmas, kas var to sabojāt. Izvēloties datorpeļu palikni ir jāņem vērā daži aspekti – materiāls, biezums, lielums un ergonomika. Ikdienā ilgas stundas, lietojot peli nepareizā tvērienā, var rasties plaukstas locījumu deformācija vai iekaisums. Ir jāņem vērā ne tikai peles forma, bet arī plaukstas novietojums. Palikņi mēdz būt arī ar tādiem kā spilventiņiem, uz kuriem var atbalstīt roku, lai plaukstas locītavai būtu mazāka slodze.

Austiņas vai 7.1 skaņu sistēma

Izvēle starp austiņām vai skaļruņu sistēmu ir ļoti subjektīva un atkarīga no vēlamā efekta. Ar austiņu palīdzību tiks apslāpēti visi apkārtējie trokšņi un lietotājs atradīsies tikai digitālās valstības skaņu vidē. Izmantojot skaļruņu sistēmu un, pareizi to izvietojot, var saņemt telpisku un reālistisku skaņu, taču, negriežot skaņas iestatījumus uz maksimālo, tiek pieļauta iespēja izveidotajā atmosfērā iejaukties arī ārējām vides skaņām, piemēram, telefona zvanam, veļasmašīnas skaņai vai pilsētas trokšņiem aiz loga. Ja datorspēļu spēlēšanai ir nepieciešamas arī balsu komandas vai saziņa ar citiem lietotājiem, tad ērtākas varētu būt tieši austiņas. Spēlējot spēles, ir arī jāatceras iestatījumos norādīt pareizo skaņas devēju, lai, par spīti kvalitatīvajai skaņu sistēmai vai austiņām, programmas sniegtā skaņa neizklausītos neatbilstoša.

Dažādi datorspēļu kontrolieri

Nav vairs tie laiki, kad datorspēles uz datora tika spēlētas tikai ar klaviatūras un peles palīdzību. Mūsdienās ierasta prakse ir datoram pieslēgt spēļu kontrolieri. Tā var būt gan ierastā spēļu konsuļu pults, gan stūre ar bremzēm, gan arī jebkāds cits kloķītis vai rīks, kas attiecīgajai spēlei ir ērtāks un piemērotāks.

Virtuālās realitātes ierīces

Mūsdienās ne tikai var aplūkot virtuālo spēļu pasauli monitorā, to var arī darīt ar virtuālās realitātes (VR) ierīču palīdzību. Šobrīd populārākās VR ierīces ir Oculus Rift un HTC Vive, kas piedāvā gandrīz burtiskā nozīme ienirt virtuālajā pasaulē un doties arvien reālistiskākos piedzīvojumos, neizejot no savas istabas.