Gads (2018.) jau drīz būs vecs, un arī jautājums par TV iegādi ir un paliek vecais – vai un kādu pirkt?

Šoreiz pametīsim novārtā tos lieliskos ļaudis, kuri vēlas un spēj pirkt to, kas tieši šobrīd ir vis-vis-vis. Vislielākais, ar vislielāko izšķirtspēju un, nekur nepaslēpsies – arī ar visaugstāko cenu.

Galu galā, moderns TV jau labu laiciņu ir pieejams arī ļaudīm ar parasta cilvēka rocību, un viena alga, vai meklē TV pats sev, saviem vecākiem vai vecvecākiem, vai bērniem – gada nobeigums arvien ir laiks, kad pat jauno “šī gada” modeļu cenas top patīkamākas. Un, nē – nekā neizskaidrojama te nav – vienkārši, nāk jaunais, 2019. gads, ar jauniem TV modeļiem un to jaunajām cenām, tātad, ir sācies pļaujas laiks tiem, kuri tērē naudu apdomīgāk un ir gatavi sadzīvot arī ar 2018. gada modeli. Un, jāsaka – nekādu ārpasaulīgu mocību jau te nav un nebūs – runa ir par visādā ziņā lieliskām ierīcēm.

Ignorēt tehnisko specifikāciju?! -Droši!

Ražotāji savās ierīču tehnisko aprakstu lapās virknēm raksta dažādu, šķiet, tikai viņiem pašiem saprotamu, tehnoloģisku nosaukumu virknes, bet mēs šodien rīkosimies vienkārši un tieši – ignorēsim tehniskos aprakstus un pievērsīsimies tikai tiem dažiem aspektiem, kuri būs pamanāmi īstajā dzīvē mūsu viesistabā vai citviet.

Izmērs

Pirmajā vietā, protams, ir izmērs. Jā, mēs patiešām dzīvojam brīnišķīgā laikā, kad 55+ collu TV cena vairs neizraisa panikas lēkmi un nelabumu. Tātad, ja meklējam tādu aparātu, ko nolikt goda vietā viesistabā, meklējam tik lielu, cik lielam pietiek vietas. Atceramies, ka vēlamo izmēru ietekmē arī tas, no cik liela attāluma skatāmies ekrānā. Kino gadījumā šī distance ir mazliet īsāka, kā vispārēja satura gadījumā, taču tā vai citādi varam pieņemt, ka optimāla skatīšanās ir aptuveni 1,6x ekrāna diagonāļu attālums. Piemēram, 55″ gadījumā – ap 2,3m dažādam saturam un 1,7m – kino.

Guļamistabai un citām mazāk centrālām mājokļa vietām droši varam iegādāties mazāka izmēra TV, bet laikam jau, ja vien nav jautājums par fizisku vietas nepietiekamību ieplānotajā telpā, tad īpaši zem 40″ meklēt nebūs jēgas – naudas ziņā diezin vai izdosies ietaupīt cik-necik sajūtamu summu.

Pieslēgvietu klāsts

Mums visiem par laimi, mūsdienās ar pieslēgvietām un vadiem, kāmēr vien nerunājam par dārgām audio sistēmām, ir ļoti vienkārši, jo visu ir atrisinājis HDMI. –Vienkārši, izskaitām, cik ierīču (TV dekoders vai Shortcut Box, Apple TV, audio ierīces, spēļu konsoles u.c. perifērija) mēs varētu vēlēties pieslēgt jaunajam TV, un pārliecināmies, vai nolūkotajam modelim ir pietiekams skaits pieslēgligzdu. Varu uzreiz pateikt priekšā – parasti šo pielsēgvietu būs pietiekami daudz :). Otra labā ziņa saistībā ar HDMI – pateicoties tehnoloģijas īpatnībām, ir praktiski vienalga, cik lēts vai dārgs ir jūsu HDMI vads – ja tas nav salauzts vai citādi sabojāts, dažādi īpaši vada materiāli vai konektora pārklājumi attēlu ietekmēs tieši tikpat lielā mērā, cik kurdu horoskops vai meteo prognoze Rio de Žaneiro.

Izšķirtspēja

Šķiet, viens no karstākajiem kartupeļiem nozarē. Būsim cietsirdīgi pret cienījamajiem ražotājiem un viņu mārketinga ļaudīm – jā, 8K šobrīd ir tā virsotne, kurā cenšas uzkāpt ikkatrs sevi cienošs nozares spēlētājs, taču šie dārgie tehnoloģiju brīnumi vairāk mērāmi ar ražotāja tehniskās varēšanas un prestiža olekti, nevis ir punkts, kurā būtu iespējams nonākt ar praktisku un racionālu parastā cilvēka prāta slēdzienu palīdzību.

Par 4K un Full HD jau ir cits jautājums. Un ne tik daudz ekrānu četrkāršās izšķirtspējas atšķirības dēļ (kura nemaz nav tik acīmredzama, cik ražotāji to vēlētos iztēlot), bet gan pavisam utilitāru apsvērumu dēļ – lielais vairums mūs interesējošā (55″+) izmēra TV jau ir ar 4K izšķirtspēju un, meklējot šāda izmēra TV ar Full HD izšķirtspēju, mēs drīzāk pazaudēsim gan naudu, gan pikseļus, nopērkot senāka laiduma modeli par to pašu vai pat dārgāku cenu.

Citi nieki?

Ja pavisam īsi apskatām tehnoloģiskos buramvārdu brīnumus, ar kuriem tik dāsni mūs baro ražotāji, tad, cenšoties saglabāt vienkāršību, teiksim tā – ja jūs iegādājaties mūsdienīgu 4K izšķirtspējas TV, tad gan ar attēlu, gan funkcionalitāti viss būs vislabākajā kārtībā.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts