Mūsdienās, kad datoru piedāvājums ir tikpat plašs kā jebkuras pārtikas preču grupas klāsts, ir ļoti grūti neapjukt un izvēlēties sev piemērotāko un noderīgāko darba vai izklaides instrumentu.

izvelies_datoruAr ko sākt

Pirmais, ar ko sākt, izvēloties datoru – izlemt, kam tad tas būs paredzēts. Vai tas tiks lietots tikai sociālajiem tīkliem, bildēm, spēlēm, vai arī tas būs ikdienas darba instruments? Vai lietotājs būs viens, vai arī tas būs „universālais” ģimenes dators? Vai tas būs stacionārais galda dators, vai arī mūsdienās tik ļoti populārais klēpjdators? Šie būs tikai daži jautājumi, ko uzdos jebkurš klientu konsultants, kad pircējs ienāks veikalā, lai iegādātos jaunu datoru.

Ko pirkt

Lai nenāktos veselu dienu pavadīt veikalā, izvēloties datoru, ir jāzina pāris vienkāršas, bet ļoti svarīgas lietas, ko mēs varētu dēvēt par stūrakmeņiem datora izvēlē. Piemēram, pērkot klēpjdatoru, ir jānoskaidro tā vēlamais izmērs, svars un dizains. Vīriešiem noteikti svarīgāks būs tā saturs un jauda. Apvienojot visas prasības, ir gatava vīzija par to, kas ir jāpērk.

Kas lācītim vēderā

Katra datora pamats ir tā operētājsistēma. Parasti tās ir trīs – Windows, Chrome OS un Mac OS. Windows ir viselastīgākā, jo tā piedāvā lielāku modeļu klāstu, kā arī iekļaujas dažādās cenu kategorijās. Tā piedāvā īpaši plašu funkciju klāstu, sākot ar elementārām lietām iesācēja vajadzībām, beidzot ar pirkstu nospiedumu nolasīšanu.

Ābolsshutterstock_160500668

Otrs variants ir Apple ražotais MacBook. Šis varētu būt vairāk piemērots gadžetu mīļotājiem un rūdītiem datoru lietotājiem, jo tā piedāvātās iespējas ir ļoti plašas. Lietotājam ir iespēja veikt dažādus darījumus ar Apple Pay un lietot datoru, izmantojot Apple Watch. Vienīgā funkcija, ko Apple savos produktos vēl nav ieviesies, ir skāriena funkcija, ko piedāvā Windows.

Chrome OS ir Google radīta operētājsistēma, kas ir vienkārša un droša, bet ar ierobežotām iespējām. Vizuāli tā īpaši neatšķiras no Windows, tomēr tās lielākais trūkums ir interneta nepieciešamība, lai izmantotu piedāvātās aplikācijas. Chrome būs labākā izvēle, ja dators ir paredzēts sociālo tīklu lietošanai un niršanai interneta dzīlēs.

Smadzenes

Svarīgi ir precīzi izvēlēties datoru atbilstoši savām vajadzībām. Jo lielāka būs datora atmiņa, labāka videokarte un lielāka jauda, jo dators būs dārgāks. Piemēram, ja ikdienā netiek spēlētas spēles un veidoti 3D dizaini, tad pilnībā pietiks ar integrēto videokarti, kas būs ekonomiskāk izmaksu ziņā. Uzmanība jāpievērš arī tam, vai datoram ir, piemēram, diskdzinis, jo kopš visu ir iespējams lejupielādēt un saglabāt savā cietajā diskā, ļoti bieži diska ievietošanas funkcija vairs netiek piedāvāta.

Darbības ilgumsshutterstock_342355103

Ja dators ikdienā stāvēs uz galda un netiks ņemts līdzi ikdienas gaitās, tad nav būtisks tā baterijas darbības ilgums. Bet, ja ir nepieciešamība visur doties ar datoru, tad svarīgi, lai baterija strādā maksimāli ilgi. Šajā gadījumā nevajadzētu paļauties uz ražotāja rakstīto, bet iepriekš pameklēt informāciju dažādos forumos, kur ar savu pieredzi dalās jau pieredzējuši lietotāji.

Maciņam pa prātam

Visbeidzot aktuālais jautājums – cik tas viss maksā? Datori gandrīz pilnībā atbilst stereotipam par to, ka dārgāks būs labāks. Nevar no lēta produkta gaidīt „dārgā gala” opcijas. Dārgākos datoros būs iestrādāti praktiski dizaina elementi, piemēram, titāna korpuss, tie būs daudz jaudīgāki, un baterijas darbības ilgums būs ievērojami garāks. Vidusmēra lietotājam piemērots būs šobrīd populārais Lenovo un Asus, bet par Dell un Apple gan nāksies piemaksāt vairāk.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts