Izmēram IR nozīme, ja jāizvēlas televizors. Šis gadsimts asociējas ar komfortu, kvalitāti un strauju tehnoloģiju attīstību, kas ikdienišķu televīzijas skatīšanos ir pacēlusi jaunā līmenī.

Ierasts standarts

Vēl tikai nesenā pagātnē ir laiks, kad parādījās pirmie, tā sauktie, plakanie televizori. To tirgus konkurenci noteica neierasti lielais ekrāns un dizains, jo beidzot bija iespēja pieskaņot televizoru mājas interjeram. Lielākais mīnuss bija to pikseļi, ko varēja pamanīt ar neapbruņotu aci, tikai pienākot pāris soļus tuvāk ekrānam.

Cits laikmets

izveleŠodien ražotāji piedāvā augstas izšķirtspējas televizorus visdažādākajos izmēros – līdz pat 110 collām. Bet cik tad liels televizors ir nepieciešams, lai pilnvērtīgi izbaudītu filmu? Pirms iegādāties televizoru, mēs iesakām pasekot līdzi dažādiem izmēriem. Pērkot televizoru, ir jāpatur prātā, ka šodienas televizori tiek ražoti nedaudz citos izmēros, nekā pirms pāris gadiem. Piemēram, ierasto 42 collu vietā šobrīd ir pieejams 39 un 46 collu televizors. Tāpat jāatceras, ka daži izmēri var likties salīdzinoši nelieli, bet tie ir tikai skaitļi, jo izmērs tiek noteikts, mērot diagonāli. Tātad netiek ņemts vērā augstums vai platums.

Ideālā formula

Ienākot veikalā, cilvēku pārņem panika, jo piedāvājums ir ļoti plašs. Pirmā doma – jo lielāks, jo labāks. Ne vienmēr šis kritērijs atbilst realitātei. Pie jebkura izmēra ekrāna ar laiku var pierast, bet patiesībā svarīgāk ir izvēlēties perfekto kopsaucēju – televizora izmēra attiecību pret telpas izmēru. Viss atkarīgs no tā kādā attālumā no televizora cilvēks ir pieradis atrasties. Līdz šim tika uzskatīts, ka ideālais attālums no televizora līdz ērtam dīvānam ir no 1,6 līdz 2 televizora diagonālēm. Šo uzskatu nevar nosaukt par nepareizu, bet tas nav jāpieņem par vienīgo patiesību.

tv-attalums-2-2

Katra paša ziņā

Šobrīd tiek uzskatīts, ka vidējais televizora izmērs, kas nodrošina pietiekami labu skatīšanās kvalitāti, ir 50 collas. Šis apgalvojums ir radies no tā, ka mūsdienās lielu popularitāti gūst Ultra HD televizori, kuru kvalitāti vislabāk baudīt 55 collu formātā. Citi apgalvo, ka optimālais izmērs ir 65 collas, bet tas jau atkal ir atkarīgs no attāluma starp ekrānu un skatītajā atrašanās vietu. Protams, viss ir atkarīgs arī no tā, kādā augstumā atrodas ekrāns, un cik liela ir telpa, bet primārais TV izmēra izvēlē tomēr ir katra paša jušana.

Kvalitāte

Neatkarīgi no izmēra, pirmais rādītājs, kas jāņem vērā, izvēloties televizoru, ir tā kvalitāte. Jo augstāki kvalitātes rādītāji, jo labāka bilde. Kvalitatīvs attēls no jebkura attāluma būs daudz baudāmāks, jo, pat, ja izvēlēsies sēdēt ļoti tuvu ekrānam, netraucēs pikseļi.

tv

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts