Mēs dzīvojam laikā, kurā sadzīves tehnikas iegāde ir salīdzinoši ikdienišķs notikums. Piedāvājums apmierina pieprasījumu, atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko ierīci. Kā to izdarīt, un kas būtu jāzina, lai, pērkot televizoru, mēs neapjuktu un nekļūdītos savā izvēlē?

shutterstock_97981610Sāksim ar ekrānu

Pirmkārt, tā izmērs. Televizora izmēram ir jābūt piemērotam telpas izmēram. Ja skatīšanās attālums līdz televizoram ir 2,5 – 3 m, tad ieteicamais tā izmērs ir 43 collas. Jo lielāks attālums, jo lielāks televizora ekrāns nepieciešams, un otrādi.

Otrkārt, kādu ekrānu izvēlēties? Populārākie televizoru ekrāni ir LCD un LED. 95% ražotāju piedāvā un klienti izvēlas LED ekrānus, kuriem raksturīga labāka attēla kvalitāte un mazāks elektroenerģijas patēriņš. Mūsdienās lielāko tirgus daļu aizņem LED displeju televizori, kurus parasti apzīmē ar saīsinājumu LED. Salīdzinot ar LCD televizoriem, LED televizori ir plānāki, tie patērē mazāk elektrības, un attēls ir kontrastaināks.

Kas ir Smart TV?

Daudzi apgalvo, ka bez Smart TV var iztikt, tomēr tam ir neskaitāmas priekšrocības. Šī programmatūra ļauj piekļūt plašam spēļu, aplikāciju, sociālo tīklu un cita veida saturam internetā vai kādā no mājās esošajām ierīcēm. Vienīgais, kas ir nepieciešams, lai nodrošinātu Smart TV funkcionalitāti, ir internets.

Apzīmējumi

Tiem, kuri parasti nepēta „sīko druku”, iesakām pievērst uzmanību apzīmējumiem, kas sevī slēpj plašu informāciju. Piemēram, Full HD, UHD un HDReady. Šie saīsinājumi apzīmē televizora ekrāna izšķirtspēju, kuru iedala pikseļos jeb punktos. Full HD izšķirtspēja ir 1920×1080 (punkti ekrāna platumā x punkti ekrāna augstumā). HD jeb HD Ready izšķirtspēja ir 1366×768, bet UHD formātam -3840×2160.

Ko es varu pievienot televizoram?

Televizorā var ievietot USB zibatmiņu un ārējo cieto disku. Standarta lietotājam vajadzētu pietikt ar 2 USB pieslēgvietām.  Mūsdienīgie televizori ar Smart TV jau standartā aprīkoti ar Wi-Fi funkciju, kas ļauj savienoties ar bezvadu tīklu bez papildus iekārtām. Jāņem vērā, ka ne vienmēr iespējams savienot dažādu ražotāju mobilās ierīces un televizorus. MHL (Mobile High-definitionLink) būs lieliska papildus fīča tiem, kuri aktīvi izmanto savu viedtālruni, jo šis savienojuma kabelis nodrošina iespēju televizorā vērot sava telefona displeju, kā arī kontrolēt to ar televizora vadības pulti. Saslēdzot televizoru ar viedtālruni vai portatīvo atskaņotāju, iespējams uz televizora lielā ekrāna ne tikai skatīties materiālus no pieslēgtās ierīces, bet arī vienlaicīgi to lādēt. Pirms izmantot MHL, jāpārliecinās, ka abas ierīces doto standartu atbalsta.

Kas vēl man būtu jāzina?izvelies_tv

Noteikti jāpievērš uzmanība nosaukumam – DualCore. DualCore ir jaudīgs divkodolu procesors, kas apstrādā visu TV informāciju. Jo ātrāks procesors, jo labāka būs Smart TV un kopējā televizora funkcionalitāte. Šobrīd ir pieejami arī jaunākie – Quadcore procesori, kas ir ievērojami ātrāki par DualCore.

Svarīgi zināt arī ierīces energoefektivitātes klasi, kas nosaka tās efektivitāti un enerģijas patēriņu. Te viss ir vienkārši, jo šīs klases iedalās no zemākās D līdz augstākajai A+++.

Kvalitatīva kino cienītājiem noteikti patiks Philips „izgudrojums” Ambilight. Izstarojot neuzkrītošu gaismu apkārt TV ekrānam, tā palīdz dzīvāk uztvert TV attēlu un labāk izjust TV saturu. Piemēram, ja uz ekrāna būs zila jūra, tad siena tiks izgaismota zilā krāsā.

tv

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts