Ja arī jūsu klasē tāds nav bijis (īsti gan neticu), tad vismaz ceru, ka spējat tādu iztēloties – tas ir ziķeris, kurš sēž pēdējā solā un dara dažādas nebēdnības. Ja kādam no klases aizmirsusies mājās burtnīca, tad tas ir viņš. Visi ir dzirdējuši, ka šodien skolā jāierodas svētku tērpā, bet mūsu ziķeris atnāk melnā t-kreklā un džīnās. Bet – smejies vai raudi, tieši viņa domraksti vienmēr atšķiras no citu bērnu salīdzinoši viegli paredzamajiem, glītā rokrakstā tērptajiem darbiem. Nē, un ne tikai ar neglītāku rokrakstu – viņa galvā rodas lieliskas domas, kādas citiem nav. Nesaķemmētas, spurainas. Oriģinālas. Interesantas.

Neapšaubāmi, vispopulārākā foto un video kamera šodien ir viedtelefons. Tie ir tie rātnie un saķemmētie. Protams, joprojām atradīsies tādi, kas fotografē un filmē ar īstu foto vai video kameru – tie ir tie, kam fizika, ķīmija (ielieciet mācību priekšmetu, kurš jums sagādāja visvairāk raižu skolā) ir mīļākākais priekšmets un kuri, skaidra lieta, ik gadu piedalās attiecīgā priekšmeta olimpiādēs.
Un ir viņš – vienmēr kustīgais, dauzonīgais un savādākais – aktīvā dzīvesveida kamera. GoPro.

GoPro suga

Līdzīgi, kā kserokss, botas un pamperi, arī GoPro ir kļuvis teju par sugas vārdu. Bet šoreiz mūsu stāsts būs par īsto GoPro – jauno GoPro HERO7.
Tāpat, kā iepriekš, arī šoreiz slavenā ražotāja jaunie modeļi, gluži, kā sārtās lapas un aifoni, nāk klajā rudenī. Un, tāpat, kā iepriekš, arī šoreiz piedāvājumā ir trīs krāsu modeļi (fusion taču nav Hero, pareizi?), kur baltais modelis ir vispieejamākais, sudraba – pa vidu, bet melnajā ir sapakots visaugstākās raudzes tehniskais pildījums, likumsakarīgi, par augstāku cenu. Kuru konfekti izvēlamies? – protams, vislielāko un gardāko – GoPro HERO7 Black.

Labdabīgās tradīcijas

Nu jau par tradicionālu uzskatāmā, klasiski stūrainā kamera (šī tradīcija ir lietotājiem izdevīga, jo papildaksesuāri der visu gadagājumu Hero) spēj uzņemt 4K@60fps izšķirtspējas video un 12MPix foto, taču īstie brīnumi, kā jau tas tehnoloģiju pasaulē ierasts, sākas, kad aparatūra satiek programmatūru – tieši te rodas funkcionalitāte, kas atšķir jauno melni no citām kamerām, un kā lielāko jaunumu noteikti būtu jāpiemin iespēju tiešraidē straumēt video FaceBook, pie tam, video pilnā izšķirtspējā vienlaikus tiek saglabāts arī kameras micro SD atmiņas kartē, lai jau tā labo un daudz skatītājus savākušo tiešraidi varētu samontēt glīti nopulētā gala produktā.

Jā, jā – mēs dzīvojam sociālo tīklu laikmetā, un HERO7 azotē ir arī gards kumosiņš Instagram tautai – pirmkārt, kamera sajūt, ka tiek filmēts portreta režīmā, un jums nenāksies grozīt video pācapstrādes procesā un, otrkārt, izveidot īso Instagram stāsta video un augšuplādēt to viegli un ātri var tālruņa QuikStories aplikācijā, pie tam, jums nebūt nav smalkumos jāorientējas video formātos, izšķirtspējās un kodējumos – visi nepieciešamie iestatījumi jau ir uzlikti, un arī svaigi uzņemtie video un foto pa kluso ielādēti tālrunī. Ētri un ātri.

Savukārt, par to, lai jūsu video skatītāji nesasirgtu ar jūras slimību, gādās tikai melnajā modelī pieejamā HyperSmooth video stabilizācija. Piekritīsiet, ka šī tipa kamerām tā ir patiešām būtiska lieta – kā nekā, neesam jau nekādi miera mikas, vai ne? Teikšu, kā ir – parasti, kolīdz runa ir par kamerā iebūvētu tādu vai citādu digitālās attēla stabilizēšanas risinājumu, esmu viegli skeptisks – vairumā gadījumu, tas nav nekas tāds, ko nebūtu iespējams izdarīt pēcapstrādes procesā, pie tam, ar krietni augstāka līmeņa kontroli pār notiekošo. Tā vien izskatās, ka HERO7 ir izņēmums – atliek vien apskatīt ar to uzņemtos video. Jautāsit – kur gan slēpjas GoPro kaŗa noslēpums? -laikam jau tajā, ka attēla stabilizēšanas procesā iesaistās arī kamerā iebūvētie akselometriskie un žiroskopiskie sensori, respektīvi, stabilizācijas viltīgajiem algoritmiem ir daudz vairāk datu, ko izmantot optimāla rezultāta iegūšanai. Iespaidīgi.

Dziļāk iespēju atvilktnē un karote darvas

Ja parakājamies dziļāk kameras sniegto iespēju atvilktnē, tad redzam gan iespēju uzņemt līdz pat 8 reizēm palēlinātu Full HD video (240 kadri sekundē), gan dienas un nakts Time Lapse funkciju, gan iespēju padarīt ilgāku darbību īsāku ar TimeWarp funkcijas palīdzību. Ak, jā – arī foto procesēšanas algoritmi ir kļuvuši viedāki un gādā, lai arī no foto lietām tālu stāvošie spētu uzņemt lieliskus kadrus. Redz, tā ir viena no daudzo un detalizēto iestatījumu ēnas pusēm – ej nu saproti, kas tieši un kā kurā brīdī jāiestata – šī iemesla dēļ daudzi lietotāji vienmēr turas pie noklusējuma iestatījumiem. Un, arī, ja labi orientējies šai laiciņā – halo, tā taču ir aktīvā dzivesveida kamera, kur viss notiek te, tūlīt, un ļoti ātri – pa kuru laiku vēl iestatījumos rakņāties? Tāpēc, ir patiešām uzteicami, ka ražotājs apvelta kameru ar kripatiņu intelekta, kurš spēj momentā analizēt kadra saturu un izvēlēties pareizos kameras iestatījumus. Turies pie viena iestatījuma, un saņem vislabāko kā sniega priekos, tā ūdens draiskulībās un meža velo turē. -Jauki, vai ne?

Lai nebūtu tikai tāda medus liešana vien, piemetīsim arī karotīti darvas – ja tavs dators nav no jauno un jaudīgo klases, tad HERO7 izmantotais HEVC video kodējums komplektā ar 4K izšķirtspēju ātri vien liks iedomāties, ka, iespējams, vajadzētu nopirkt ko jaudīgāku… Bet, ja paskatāmies no gaišās puses – jaunie viedtelefonu flagmaņi ar šāda video montēšanu tiek galā itin raiti, un, kas svarīgi – telefons, atšķirībā no datora, mums līdzi ir praktiski vienmēr. Nofilmē, samontē, un jau pēc brīža tuvi un tāli tīmekļa draugi un svešinieki jau sajūsminās par tavu veikumu!

Kas tankā ir galvenais

Ja attiecinām šo hrestomātisko jautājumu uz GoPro, tad, skaidra lieta, ka pirmā atbilde ir izturība – tieši ūdens, putekļu un triecienu drošums ir galvenā aktīvā dzīvesveida kameru priekšrocība, salīdzinot ar viedtelefonu vai lielo kameru. Un skaidra lieta, šai jomā jaunie varoņi neatpaliek no iepriekšējajiem – līdz 10m ūdens izturība jau ir kļuvusi par standartu.

Jā, GoPro HERO7 Black iemieso sevī visu to, par ko mums tā patīk GoPro. Vispārākajā pakāpē.