Nu, kurš gan neatceras bērnībā lasītas pasakas, kur varonis, ielecot akā vai kādā citādā veidā piepeši nonāk pavisam citā pasaulē, kur, skaties, uz kuru pusi gribi, brīnums brīnuma galā.

Nē, akā neleksim – tas, kā smejies, nav mūsdienīgi. Mūsdienās, lai nokļūtu vietā, kur visapkārt brīnumi, lido. Un, ja lidojuma tēma ir viss, ko saprotam ar tik izplūdušo jēdzienu plašpatēriņa elektronika, tad, skaidra lieta, uz Berlīni, uz IFA.

Ērti iekārtojies

Lai arī ko mēs teiktu un domātu par, neapšaubāmi, pasauli izmainījušajiem viedtelefoniem, smejies vai raudi, mūsdienu mājas ģimenes pavards tomēr ir televizors. Jā, taisnība, līkumots un nelīdzens ir bijis tā ceļš pēdējos gadus, bet tas ne vien ir izdzīvojis, bet pat braši soļo tālāk. Tā vien gribētos teikt, sak, ko gan jaunu te vēl iespējams radīt, bet izrādās, ka gan šīs industrijas milži, gan jaunie censoņi ir cieši pārliecināti par šīs ierīces gaišo nākotni. Galu galā, kā lai savādāk nodēvē skaistās un dārgās rotaļas ar 8K izšķirtspējas milzeņiem laikā, kad pat 4K izskatās vairāk oēc nākotnes, nekā pēc pagātnes? Protams, joprojām atradīsies skeptiķi, kuri teiks, ka kārtīgam cilvēkam jau nekā vairāk par Full HD nevajag, bet fakts paliek fakts – redz, šo jauno brīnumu tehniskais pildījums jau nebeidzas ar ekrāna izmēru uz izšķirtspēju – tajos tiek iebūvēti arī arvien jaudīgākas komponentes, kuras spēj darbināt arvien viltīgākus attēla apstrādes algoritmus un, lai skeptiķi saka, ko grib, kad skaties milzu attēlā, tas izskatās labāk. Nu, un atstāsim taču elektronikas pasaules varenajiem to prieciņu parādīt mums savus tēraudcietos tehnoloģiju muskuļus (ko gan te slēpt – pie šībrīža 8K ierīču prognozējamajiem pārdošanas apjomiem tie ir vairāk tehnoloģiskā varējuma demonstrācija, nekā racionāls aprēķins).

Bet – izšķirtspēja jau ir tikai stāsta redzamā daļa. Pārējais meklējams TV stratēģiski izdevīgajā vietā jūsu mājoklī. Pēc būtības, tas ir moderns, ar cienījamu veiktspēju aprīkots dators ar interneta pieslēgumu, kurš tikai no malas izskatās pēc televizora. Un – vienmēr ieņem centrālo vietu mājās, un ir pieejams visiem mājiniekiem. Un – ak, tu nejaušība – tieši, kā gadījies, kā ne, pie mūsu iedomātajām durvīm grabinās gan viedās mājas slēdži, sensori un citi knubiņi, gan ar savu netfliksa-jūtūbes-aitūnes bezvadu skatienu vērīgi raugās veci jaunais karalis no interneta – saturs.

Mēs ziemeļnieki ar tik skaisto, bet reto latviešu valodu, iespējams, neesam cerīgākais tirgus runājošo digitālo asistentu jomā, bet, tā vai citādi – jā, jaunie TV māk arī runāt un klausīties.

Mother’s Little Helper

Šķiet, ja būtu jānosauc kāda moderno tehnoloģiju tendence, kura, kā uz galda izlikusi kafija, ir izpletusies par visu plašpatēriņa elektronikas industriju, tad nekādi nevarētu izvairīties no vieduma un mākslīgā intelekta. -Drīz jau būs grūti sameklēt kādu ierīci, kura nebūtu pieslēgta internetam un kuru nebūtu iespējams vadīt ar aplikācijas palīdzību viedtelefonā, planšetē vai televizorā. Protams, mums kā prātīgiem pircējiem ir jārēķinās, ka viedums un AI šobrīd ir tādi modes vārdi, un veselīga skepses deva, iespējams, ir laba ceļamaize, bet tomēr, atzīsimies – jā, tas ir ērti un ekonomiski, ja apkuri mājā vari regulēt ar gudrās mājas palīgiem, un, lai arī man nav līdz galam saprotams vieduma vai gudrības patiesais devums ierīcēs, kurām – grozi, kā gribi – ir fiziski jāpieiet klāt, piemēram, lai ieliktu vai izņemtu veļu, fakts paliek fakts – pat tādi, labā nozīmē, vāciski konservatīvi ražotāji, kā Miele, rindām vien izstādē rindo veļas mašīnas ar WiFi un, attiecīgi, attālinātu vadības iespēju. Protams, ierīču-gudrinieku pulkam droši pieskaitām dažādu uzdevumu robotus putekļu sūkšanai un zāles pļaušanai un veselu daudzbērnu ģimeni ar veselīga dzīvesveida kopējiem sirdi sildošām lietām – viedajām aprocēm, pulksteņiem, svariem, bet, ja tev derdzas skriešana un svīšana, vari savas slāpes pēc viedajām ierīcēm dzesēt, rezignēti raugoties, kā tavā gudrajā istabas dārzā ziemas spelgonī sārtojas meža zemenes :).

Tā, lūk – palīgu kļūst arvien vairāk, un tālajā 1966. gadā, kad sadaļas virsrakstam izmantotais Rolling Stones dziesmas nosaukums rotājās dziesmu topu augšdaļā, pat vispārgalvīgākajiem sapņotājiem nekas tamlīdzīgs ij sapņos nerādījās.

Kā labāk – lidot vai braukt?

Skaidra lieta, ka mums – divkājainajiem pa zemi staigātājiem – lidošana šķiet kaut kas valdzinošs. Un, ko gan tur kaunēties. Piemēram, jaunie DJI Mavic 2 Pro un Zoom vilināt vilina, vai ne? Un tomēr, arī pārvietošanās pa zemi var būt gandrīz, kā lidošana – ja vien tev ir elektroskūteris.

Vēl salīdzinoši nesen tas saistījās tikai ar neceļami dārgām ierīcēm kaut kur tālās zemēs, bet šobrīd šo jauko ierīču cena ir pa plecam jebkuram, kurš var atļauties iegādāties telefonu.

Un, tiesa, kas tiesa, mēs silti iesakām pamēģināt pašam, kolīdz tāda iespēja rodas. -Tas ir aizraujošs pārvietošanās veids un savā ziņā, arī vēstījums apkārtējai pasaulei, ka es esmu mūsdienīgi domājošs un tehnoloģiski advancēts tipiņš. Lai nejustu pilnīgi nekādu finanšu diskomfortu, var taču iet ērto bezprocentu nomakas ceļu, vai ne?

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts