Vēlies iegādāties planšetdatoru, aizvietot savu portatīvo datoru vai vienkārši iegūt papildus ekrānu brīžiem, kad viedtālruņa ekrāns ir par mazu un laptops nav līdzi? Lai vai kāds ir iemesls, cerams, pēc šī raksta radīsies izpratne par to, kāds ir piemērotākais planšetdators tieši Tev.

Pirmais, kas ir jāapsver ir tā pielietojums. Vai tas tiks izmantots e-pastu lasīšanai un rakstīšanai, dokumentu apstrādei, vai arī interneta lietošanai, video un foto apskatei, vai arī spēļu spēlēšanai un datorgrafikas darbu izpildei.

Šieviete ar planšetdatoru pie jūrasOtrais, kas ir jāapsver ir operētājsistēma. Jāņem vērā, gan nepieciešamības un konkrētās sistēmas piedāvātās programmas, gan arī saderība jau ar lietotājam mājās esošajām ierīcēm. Šobrīd tirgū dominē Apple iOS un Google Androind sistēmas, taču Microsoft Windows sistēma strauji attīstās un iekaro savu tirgus daļu.
Android ir pilns Google funkciju atbalsts, kā arī plašs klāsts aplikāciju, kas nopirktas telefonam būs pielietojamas arī uz planšetdatora. Mīnuss ir tāds, ka ne visas aplikācijas ir speciāli pielāgotas arī planšetdatoriem, tās var būt tādas pašas kā telefonā, tikai uz lielāka ekrāna.
iOs ar savu kvalitāti un veiktspēju ir Nr. 1 tirgū. Tam ir ar visvairāk pieejamas aplikācijas, kas ir izstrādātas tieši planšetdatoriem. Mīnuss ir tāds, ka ne visas uz telefona iegādātās aplikācijas ir iespējams izmantot bez maksas arī uz planšetdatora.
Windows sistēma ir tuvākais, kas var būt tradicionālajai datoru sistēmai. Operētājsistēma ir būvēta uz Windows 8 bāzes un uz tā pilnvērtīgi darbojas Microsoft Office un citas programmas. Pieejama arī vairāku lietotāju izveidošana, lai katram ģimenes loceklim būtu sava pieeja. Mīnuss ir tāds, ka ar visām ierīcēm nav saderīgs, ir dārgs un ne tik kvalitatīvs.

Ekrāna izmēri ir pieejami diapazonā starp 7 un 10 collām. Retāk pieejamas ir 7 collu planšetes, jo tās ir mazas un daudz neatšķiras no lielākajiem viedtālruņiem. Ieteikums paturēt rokās dažāda izmēra planšetes un saprast, kurš izmērs rokai un pielietojumam ir ērtākais.

Optimālā ekrāna izšķirtspēja planšetdatoriem ir 1080p (1920×1080 pikseļi). Vēl, skatoties uz šiem parametriem, ne tik ļoti svarīgs ir lielais skaits pikseļu kā pikseļu blīvums (pikseļu skaits vienā kvadrātcollā).

Tēvs ar dēlu pie planšetdatoraJa ir vēlme pēc augstas veiktspējas un darbošanās ar jaunākajām aplikācijām un spēlītēm, tad ir jāizvēlas četru kodolu procesors. Vienkāršiem vārdiem sakot, jo vairāk GHz, jo labāk. Arī operatīvai atmiņai jeb RAM ir jābūt vismaz 2 GB vai vairāk. Apple produktiem nav paši lielākie skaitļi tehniskajos parametros, taču izstrādātāji, izmantojot programmatūras un dzelžu lielisko saderību, veiksmīgi prot iegūt izcilu veiktspēju.

Planšetes ir ar dažādu tīklu savienojumu. Dažām ir pieejams tikai bezvadu interneta savienojums, citām ir iespējams arī ievietot SIM karti un pieslēgties 4G tīklam. Viss atkarīgs, vai planšetdators tiks daudz izmantots vietās, kur nav pieejams wi-fi un lietotājs ir gatavs maksāt ikmēneša maksājumus par operatora pakalpojumiem.

Datu glabātuves izmērs ir atkarīgs no pielietojuma. Ja vēlies lejupielādēt un spēlēt jaunākās spēles, skatīties filmas un daudz fotografēt, tad ar 16 GB var nepietikt.

Akumulatora darbība ir svarīgs aspekts ierīcei, kura tiks izmantota daudz kustībā un nebūs nepārtraukti savienota ar elektrību. Apple iPad baterija iztur aptuveni 10 darbības stundas, un tas aptuveni arī ir tas, ko ir jāsagaida un jāmeklē citos piedāvājumos. Atceries, ka, ierīcei kalpojot, tās akumulatora darbība ar laiku kļūst sliktāka.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts