Mūsdienās arvien lielāka vērība tiek pievērsta sava vai sava darbinieka darba efektivitātes palielināšanai. Daudzi no mums savu darba dienu lielākoties pavada pie datora, pārslēdzoties starp dažādām programmām un logiem, lai uztvertu informāciju un realizētu savus darba uzdevumus. Arvien vairāk birojos, produktivitātes un ērtību nolūkos, tiek ieviesta divu monitoru prakse un par to arī ir šīs dienas stāsts.

Divu monitoru prakse nozīmē to, ka pie stacionārā datora tiek pieslēgti divi monitori, vai arī, ja darbinieks ikdienā darbojas ar portatīvo datoru, tad darba vietā tiek nodrošināts papildus monitors, kuru var saslēgt ar portatīvo datoru. Vienkāršiem vārdiem sakot, tā ir virtuālās darba virsmas paplašināšana.

Paaugstinās produktivitāte

Darbā ar datoru bieži nākas saskarties ar situāciju, ka nepārtraukti jāpārslēdzas starp dažādās lietotnēm vai logiem, lai uzņemtu informāciju un to tālāk apstrādātu. Izmantojot divus monitorus, vienu logu var izvietot vienā ekrānā un otru otrā, tādējādi, vairs nav neskaitāmas reizes jāpārslēdzas un atliek tikai nedaudz pavērst skatienu vienā vai otrā virzienā.
Ir cilvēki, kuri uzskata, ka otrs ekrāns novērš uzmanību, taču pētījumi ir atklājuši, ka par vidēji vismaz 10 – 20% palielinās produktivitāte un samazinās kļūdu iespējamība.

Lieto vairākas lietotnes vienlaicīgi

Arī brīžos, kad vienlaikus jādarbojas ar divām dažādām lietotnēm lieti noder divi monitori. Tas ir aktuāls gan foto un video apstrādē, gan, piemēram, vienā ekrānā sekojot līdzi e-pastam, izmaiņām tiešsaistes informācijā, piemēram, akciju cenas jeb pat tiešraides notikumiem un otrā turpinot savu ierasto darbu.

Lielāks monitors, mazāka slodze acīm

Bieži cilvēki ikdienā darba un studiju lietām izmanto portatīvos datorus, kam ir samērā mazi ekrāni. Tie ir ērti, viegli pārvietojami un izmantojami jebkur, taču, ja lielākā dienas daļa jāpavada pie darbagalda, tad pieslēdzot lielāku monitoru ne tikai augs produktivitāte, bet arī acīm būs vieglāk uztvert informāciju.

Tehniskais nodrošinājums

Pirms pērkat vēl vienu monitoru būtu vēlams pārliecināties, ka dators ir spējīgs bez aizķeršanās nodrošināt pilnvērtīgu divu ekrānu darbību, kā arī ar kādu savienojumu tas notiek – HDMI, VGA vai kāds cits. Otrs svarīgais lēmums ir izlemt, kurš monitors būs galvenais – uz kura atradīsies ‘Starta’ poga un ikonu josla.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts