Kā liecina Lattelecom sadarbībā ar BERG Research tapušais pētījums par privātmāju īpašnieku attieksmi pret drošības aspektiem – 11 % Rīgā un Pierīgā dzīvojošo privātmāju īpašnieku piecu gadu laikā ir saskārušies ar ielaušanos, zādzībām vai nelaimes gadījumiem savā vai paziņu īpašumā.

Mēs katrs vēlamies justies droši gan par sevi un saviem tuvākajiem, gan mājokli. 16% pētījumā aptaujāto privātmāju īpašnieki atzina, ka saskārušies ar zādzībām, bet 9% pieredzējuši nelaimes gadījumus savos un paziņu īpašumos. Lai gan iesākumā tas nešķiet daudz, bet tomēr sešpadsmit mājās no simta kāds ir dzirdējis, redzējis vai saskāries ar problēmām, kuras varēja novērst. Kā sevi pasargāt no šīs nelāgās statistikas?

Biežākās nelaimes
Biežāk piedzīvotie nelaimes gadījumi, kas pēdējo piecu gadu laikā ir konstatēti jau minētajās teritorijās, ir ugunsgrēki, ūdens noplūdes un problēmas ar apkures katlu ekspluatāciju.  Lattelecom piedāvā inovatīvu risinājumu – Fibaro dūmu sensoru un D-Link noplūdes sensoru. Šīs viedierīces ne tikai nosaka piedūmojumu, neplānotu ūdens līmeņa celšanos, gaisa mitrumu un temperatūru telpā, bet arī informē savu saimnieku, nosūtot paziņojumu uz tā mobilo tālruni.

Ko vēlas māju īpašnieki?
Kā būtiskākos drošības aspektus, kuriem svarīgi sekot līdzi attālināti un reālā laikā (piemēram, telefona aplikācijā) ir ugunsgrēki, zādzības, ūdens noplūdes, apkures katlu problēmas, kā arī gāzes noplūde. Visas šīs nelaimes ir iespējams novērts ļoti laicīgi – savu mājokli aprīkojot ar dažādām Smart home tehnoloģijām. Kustību, novērošanas, kā arī logu un durvju sensors būs drošākais un efektīvākais risinājums pret zagļiem. Dūmu sensoru ir iespējams saslēgt ar gandrīz visām populārākajām drošības sistēmām.

Ko domā māju īpašnieki?
15 % aptaujāto privātmāju īpašnieku rūpēs par mājokļa drošību izmanto gudrās ierīces un sensorus, novērtējot to priekšrocības augstāk par kaimiņu modrību un mājokļa apdrošināšanu. Šie saimnieki ir atrisinājuši ne tikai drošības jautājumus, bet paaugstinājuši arī energoefektivitātes līmeni un padarījuši savu ikdienu daudz komfortablāku. Visas gudrās iekārtas tiek vadītas ar mobilās aplikācijas palīdzību, kas nodrošina tādus patīkamus ikdienas mirkļus kā, piemēram, iespēju izslēgt gaismu pirmajā stāvā, neizejot no otrā stāva guļamistabas.

Kā būtu, ja būtu?
Kurš gan nevēlas dzīvot rajonā, kurā zagļi ir mīts, uguns liesmas silda tikai kamīnu un braukšana garākās brīvdienās nozīmē pārliecību, ka mājās viss būs vislabākajā kārtībā! Kā liecina pētījumā iegūtie dati – 42 % privātmāju īpašniekiem ir svarīgi sekot līdzi galvenajiem mājas drošības parametriem reālā laikā. 36% no aptaujātajiem saimniekiem apsver iespēju iegādāties dūmu detektorus, video novērošanas kameras (19%), kā arī ierīkot signalizāciju (12%). Ja šie māju saimnieki savus īpašumus aprīkotu ar dažādām viedierīcēm, tad tiktu piepildītas ne tikai viņu vēlmes, bet uzlabota drošība un dzīves kvalitāte kopējā apdzīvojamajā teritorijā.

*Izmantoti BERG Research rīkotas on – line aptaujas dati starp Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem, kuri dzīvo privātmājās (respondentu skaits = 400).

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts