Pavasarim mostoties, pilsētas ielās arvien biežāk var novērot skrējējus un riteņbraucējus, kā arī parkos atsākas dažādu veidu vingrošanas nodarbības. Pavasara sportisko vēsmu var sajust arī veikalu plauktos, kuros šajā pavasarī nonāk trīs jauni Garmin sporta viedpulksteņi – Fenix 5, Fenix 5S un Fenix 5X. Jaunie Fēniksi no sava priekšteča ir mantojuši izcilo veiktspēju un daudzpusību, bet tajā pašā laikā kļuvuši mazāki, vieglāki un ieguvuši optisko plaukstas pulsametru.

SVARS, IZMĒRS UN DIZAINS

Garmin Fenix 5 sērijas pulksteņi sastāv no nerūsējošā tērauda korpusa ar pilnībā iebūvētu EXO tipa antenu un kaltas tērauda aizmugures, tādējādi tie spēj darboties arī skarbākos apstākļos. Pateicoties lieliski nostrādātajam korpusam, pulkstenis spēj darboties līdz pat 100m dziļumam ūdenī.

Fenix 5 sērijas pulksteņiem ir jaunā Garmin rokas siksniņu stiprināšanas sistēma QuickFit. Plašais ādas, metāla un silikona siksniņu klāsts ļaus pielāgoties dažādām situācijām un ar jauno stiprināšanas sistēmu to maiņu var veikt ātri un bez papildus instrumentiem.

Standarta Garmin Fenix 5 modelis ir 47mm diametrā un 15,5mm augstumā liels, kā arī 85g smags, turpretī Fenix 5S modelis, kurš ir paredzēts vairāk sieviešu auditorijai, ir vismazākais un vieglākais – 42mm plats, 14,5mm augsts un 67g smags. Vienīgais modelis, kas ir saglabājis priekšteča Fenix 3 HR izmērus, ir Fenix 5X modelis – 51 mm diametrā un 17,5mm augstumā liels un 98g smags.

DISPLEJS SAREDZAMS JEBKĀDOS APSTĀKĻOS

Jaunie pulksteņi ir aprīkoti ar augstas izšķirtspējas krāsainajiem Garmin Chroma Display ekrāniem, kas nodrošina lielisku salasāmību jebkādos apstākļos. Ekrāns aprīkots ar transflektīvo tehnoloģiju, kas vienlaikus atstaro un rada gaismu, uzlabojot pulksteņa ciparnīcas salasāmību intensīvā saules gaismā. Lielākie Garmin Fenix 5 un 5X ir aprīkoti ar 240×240 pikseļu ekrānu, turpretī sievišķīgākais Fenix 5S ir saglabājis iepriekšējo 218×218 pikseļu ekrāna izmēru.

IESPĒJU DAŽĀDĪBA

Pamatmodelis Fenix 5 un sievišķīgais Fenix 5S ir gandrīz identiski. Pulksteņi ne tikai mēra un analizē pulsu ar optisko sensoru, ātrumu un distanci, ikdienas aktivitātes un miegu, bet arī piedāvā 3 asu kompasu ar žiroskopu, barometrisko altimetru iespējas, GPS un GLONASS satelītsistēmas uztvērējus, kā arī plaša spektra izvēli starp sporta veidiem – skriešanu, riteņbraukšanu, peldēšanu, soļošanu, slēpošanu, kāpšanu, triatlonu, airēšanu un citiem. Jaunajiem modeļiem tagad ir iespējams arī izveidot un iestatīt pašam savus, jaunus sporta veidus.

Bluetooth savienojums ar telefonu nodrošina arī notifikāciju jeb viedos ziņojumus, lai aktivitāšu laikā nav nepieciešams ņemt rokās telefonu. Ar ANT+ atbalstu ir iespējams pievienot papildus bezvadu sensorus, kā arī savienot savu ierīci ar trenažieriem, kam ir šis atbalsts.

Atšķirība starp Fenix 5 un 5S ir tikai izmērā, displeja izšķirtspējā un baterijas ietilpībā.
Turpretī Fenix 5X modelim, līdz ar iepriekš minētajām iespējām, papildus pulkstenim nāk optimizētas, krāsainas Eiropas topogrāfiskās kartes, kā arī navigācijas norādes, kas ataino priekšā esošos pagriezienus maršrutā.

PULSA NOLASĪŠANA IK UZ SOĻA

Domājot par kustības brīvību un labsajūtu, visos Fenix 5 modeļos ir iebūvēta Elevate tehnoloģija, ar kuras palīdzību pulss tiek nolasīts no plaukstas locītavas un nav nepieciešamība pēc pulsometra jostiņas ap krūtīm. Pulkstenis ir spējīgs uzraudzīt jūsu pulsu ne tikai sportisko aktivitāšu laikā, bet visas diennakts laikā. Pateicoties tam, jums ir iespēja precīzi noteikt dienā sadedzināto kaloriju daudzumu, kā arī sekot līdzi savam pulsam ikdienas situācijās un miega stāvoklī.

PLAŠA DATU FIKSĒŠANA UN ANALĪZE

Fenix 5 sērijas pulksteņus var salīdzināt ar Šveices kabatas nazi – tie dara visu, jo ne tikai spēj sekot līdzi praktiski jebkurai sporta aktivitātei, bet arī sniegt padziļinātu datu analīzi. Pateicoties optiskajam plaukstas sensoram, pulkstenis ne tikai analizē slodzi, efektivitāti, skābekļa patēriņu, nosaka atlabšanas periodu, bet arī fiksē miega stāvokļus, parāda pulsa vēsturi 4 stundu garumā, ar kā palīdzību arī var noteikti stresa līmeni ikdienas darbos un nedarbos. Visi dati tiek glabāti gan 64MB (12GB Fenix 5X modelim) plašajā pulksteņa atmiņā, gan sasinhronizēti ar Garmin Connect platformu, izmantojot Bluetooth vai Wi-Fi savienojumu atbalstu, kur tos var apskatīt plašāk un detalizētāk.

GARMIN CONNECT PLATFORMA

Garmin Connect platforma ir pieejama gan kā aplikācija telefonos, gan arī mājaslapa, kuru to var apskatīt interneta pārlūkā. Tās pamatfunkcija ir datu uzglabāšana, padziļināta analīze, un to viegli uztverama atspoguļošana. Platformā var apskatīt ilgtermiņa vēsturi vai konkrētas dienas datus par soļu skaitu, miega aktivitāti, aktīvo minūšu skaitu, sadedzinātās kalorijas, pulsa līkni, kā arī ir iespējas iedziļināties atsevišķos treniņos, izanalizējot tos līdz pat sīkākajiem aspektiem. Vari būt treneris pats sev un veidot treniņu plānus, maršrutus un grafikus, lai sasniegtu nospraustos mērķus.

UZLABOTA BATERIJAS DARBĪBA

Lai gan jaunie Fenix 5 sērijas pulksteņi ir mazāki, tas nav ietekmējis baterijas darbības ilgumu.  Standarta Fenix 5 modelis ikdienas režīmā ir spējīgs ar vienu uzlādi darboties 14 dienas, kā arī 24 stundas ar ieslēgtu optisko pulsa sensoru un aktīvu GPS signālu, kas ir 4 stundu uzlabojums salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli. Lielais Fenix 5X ikdienas režīmā darbosies līdz pat 12 dienām un 20 stundas aktīva GPS režīmā, turpretī sievišķīgais Fenix 5S darbosies ikdienas režīmā līdz pat 9 dienām un 14 stundas aktīva GPS režīmā.

viedpulkstenis-600x314

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts