Ieviestais reversais jeb apgrieztais pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksājums uzņēmumiem (Latvijā reģistrētiem PVN maksātājiem), kurš stājies spēkā no 2016. gada 1. aprīļa, ļauj daudz ērtāk un efektīvāk iegādāties portatīvos datorus, mobilos telefonus, planšetdatorus un integrālo shēmu (mikroshēmu) ierīces.
Līdzšinējā praksē pircējs pārdevējam samaksāja gan preces cenu, gan atbilstošu PVN par preci, un pārdevējs veica PVN norēķinu ar valsti, kuru pircējs vēlāk varēja atgūt, iesniedzot deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par PVN atgriešanu.
Reversais PVN maksājums ļauj pircējam par preci maksāt tikai preces cenu bez PVN un saglabāt naudas līdzekļus (PVN apmērā), kuri, iesniedzot deklarāciju VID, tāpat tiktu atgūti no valsts budžeta. Tādējādi, izmantojot reverso PVN maksājumu, uzņēmumi var optimizēt savu naudas plūsmu un brīvāk rīkoties ar saviem resursiem.

Modernās tehnoloģijas bez procentiem un PVN

pvn

Arī Lattelecom veikalos un lattelecomveikals.lv uzņēmumi var iegādāties preces ar reverso PVN maksājumu.. Par pirkumu ir iespējams arī norēķināties ar bezprocentu nomaksu, bez pirmās iemaksas uz termiņu līdz pat 36 mēnešiem.
Veicot pirkumu, jāuzrāda uzņēmuma pilnvara, maksājums par preci jāveic ar uzņēmuma bankas karti vai pārskaitījumu, jo pirkums ar reverso PVN maksājumu nav iespējams pirkumiem ar skaidras naudas norēķinu.
Lattelecom veikala pārdevēji izsniegs rēķinu ar atsauci par nodokļa atgrieztās maksāšanas kārtību, lai klients būtu informēts, kā sagatavot PVN deklarāciju, aprēķināt PVN un deklarācijā atskaitīt kā priekšnodokli.
Vairāk par reverso PVN maksājumu var lasīt – www.vid.gov.lv

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts