Pašos aizsākumos videospēļu konsoles bija domātas tikai un vienīgi videospēļu spēlēšanai. To varēja pieslēgt pie televizora un ar pults jeb kāda cita rīka palīdzību vadīt savu virtuālo tēlu, sacensties ar datoru, ar ģimenes locekli vai arī draugu. Pirmās videospēļu konsoles parādījās iepriekšējā gadsimta 60. gados, taču lielais spēļu bums aizsākās tieši ar Nintendo piedāvātajām spēļu konsolēm 1983. gadā. Tās guva plašu popularitāti un strauji iekaroja jauno spēļu tirgu, kā arī iepazīstināja pasauli ar nu jau tik labi zināmajām spēlēm, kā Super Mario brāļi un citām.

Mūsdienās šīs ierīces ir ļoti attīstījušās. Tām ir ne tikai uzlabotas videospēļu funkcijas, bet arī ir ietvērtas jaunas, papildus funkcijas, piemēram, DVD, Blu-ray un citu kvalitātes ierakstu atskaņošana, videostraumēšana, izmantojot populārākos šī brīža servisus, tai pat iekļauts ir interneta pārlūks. Spēļu konsole vairs nav vienkārša spēļu konsole, tā ir multifunkcionāla izklaides platforma.

Šobrīd videospēļu konsoļu tirgū dominē trīs vārdi – PlayStation, Xbox, kā arī atgriezties slavas virsotnē mēģina Nintendo. Šīs firmas jau gadiem ilgi cenšas viena otru pārspēt un izkonkurēt ar savām piedāvātajām ierīcēm un ekskluzīvajām spēlēm. Ilgus gadus šī cīņa bija tikai starp PlayStation un Xbox ierīcēm, taču pēdējos gados Nintendo ir sasparojušies un mēģina mainīt situāciju ar savu atšķirīgo pieeju spēļu konsolēm.

Microsoft Xbox One pret Sony Playstation 4

Abas šīs ierīces ir pieejamas standarta un premium klases versijās. Playstation ir PS4 Slim standarta versija un PS4 Pro premuim versija. Tāpat arī Xbox One ir Xbox One S standarta versija un Xbox One X premium versija.

Veiktspēja visām četrām ierīcēm ir lieliska. Standarta ierīču kategorijā jaudīgāka ir PS4 Slim ierīce, taču premium kategorijā vislielākā veiktspēja ir tieši Xbox One X, kas nozīmē tikai vienu – pati jaudīgākā videospēļu konsole tirgū šobrīd ir tieši Microsoft produkts. Visas četras ierīces piedāvā vismaz 500 GB cieto disku datu glabāšanai un trīs no tām piedāvā arī 8 GB operatīvo atmiņu jeb RAM. Xbox One X ne velti ir jaudīgākā no četrām, tā ir aprīkota ar 12 GB RAM.

Grafiskajā lauciņā lielāks pārsvars ir tieši Xbox ierīcēm. Kamēr standarta kategorijā dominē HD (1080px) kvalitāte, tikmēr premium kategorijā Xbox One X dominē ar tīru 4K jeb Ultra HD kvalitāti, kamēr PS4 Pro cenšas grafisko kvalitāti mākslīgi izstiept līdz 4K.

Abām spēļu konsolēm ir savas ekskluzīvās spēles. Xbox vairāk raksturīgas ir automašīnu sacensību spēles, kā Forza spēļu sērija, turpretī PS – trešās personas spēles, kā Uncharted. Lielākā daļa populāro spēļu ir pieejamas uz abām platformām, taču pirms pirkšanas ieteiktu vēlreiz pārliecināties, vai tavas noskatītās spēles tiešām atbilst izvēlētajai platformai.

Gan abu platformu savienošanās iespējas, gan arī papildus aplikāciju un servisu klāsts ir plašs un gandrīz identisks. Viena aplikācija šur, otra tur, taču tas noteikti nebūs iemesls, lai izlemtu starp šīm divām firmām. Tāpat arī ar spēļu kontrolieriem – abi ir vienlīdz labi un kvalitatīvi nostrādāti, izvēle var būt tikai tīri subjektīva un personīga.

Ir gan vērts atcerēties arī to, ka starp abām spēļu sistēmām nevar savienoties tiešsaistes spēlēšanā. Ja Taviem draugiem ir PS un Tu iegādājies Xbox, tad Jūs diemžēl nevarēsiet kopīgi mesties virtuālajos piedzīvojumos. Microsoft ir paziņojis, ka ir atvērts risināt šo problēmu, taču liekas, ka tas tik ātri nenotiks.

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts