Būt mammai nenozīmē tikai saukt sevi par mammu. Tās ir rūpes, uztraukumi, pacietība un visnotaļ liels talants izaudzināt no mazuļa patstāvīgu, domājošu un vienkārši labu cilvēku. Mamma vairumā gadījumu ir arī mājsaimniece, kuras pienākumos ietilpst rūpes par visu ģimeni. Šodien viedierīču ražotāji mammām beidzot piedāvā iespēju dalīt ikdienas pienākumus ar savu māju, lai atlicinātu vairāk laika arī sev.

1-kustibu-sensors

Nav jābūt tehnoloģiju guru, lai no sava ikdienas mitekļa radītu Smarthome jeb viedo māju. To paveiks viedierīces, kas darbojas WiFi, Zigbee un Z-wave tīklā, padarot māju drošu, vecāku prātus mierīgus, un pieskatīs pat kaķi, ja nedēļas nogalē jādodas ārpus mājas.

Kas ir gudrā māja?
dcs-935l-side-1
Smarthome ir māja, kas aprīkota ar dažādiem gadžetiem galvenokārt drošības apsvērumu un ikdienas paradumu automatizācijas dēļ. Piedāvājums ir ļoti plašs – dažādi sensori (piemēram, kustības sensors un dūmu sensors, plūdu sensors), bērnu monitors, WiFi kamera, WiFi rozete un citas vienkāršas, bet ikdienā ļoti noderīgas viedierīces, kas ir vadāmas ar aplikācijas palīdzību no Tava telefona, planšetes vai datora jebkurā vietā un laikā. Šie gadžeti ir ļoti vienkārši uzstādāmi, un vēl vienkāršāk lietojami. To funkcionalitāti iespējams apvienot un veidot dažādus iekārtu mijiedarbības scenārijus, kas piemēroti konkrēti Tavām ikdienas vajadzībām.

Rūpes par bērniem
dch-s150-sideright-800x450
Ikviens vecāks ir saskāries ar sava bērna bailēm no tumsas, tāpēc ir svarīgi radīt tieši viņiem paredzētu, drošu vidi. Piemēram, ja bērns iet gulēt deviņos, atstāj viņam ieslēgtu naktslampiņu, kas pieslēgta WiFi rozetei, un iestatīta automātiskai izslēgšanai pēc divām stundām. Lai būtu droša, ka bērns, naktī pamostoties, nenobīsies no tumsas, saslēdz WiFi rozeti ar kustības sensoru, kas nodrošinās automātisku gaismas ieslēgšanu un mazinās uztraukumu bērnistabā. Māmiņa no Kanādas, Brillina Smita (BriallynSmith) savā blogā aprakstījusi astoņus populārākos viedierīču risinājumus tieši bērnistabas drošībai.

Izklaidīgais svētku laiks

wall_plug_e_right_topSvētku laikā, piemēram, Ziemassvētkos, liela daļa cilvēku izmanto lampiņu virtenes mājas un arī pagalma rotāšanai. Ļoti svarīgs faktors svētku sajūtas radīšanas procesā ir arī vienmēr aktuālais energoefektivitātes jautājums. Kontrolē āra apgaismojumu ar WiFi rozeti, iestatot savā viedtālrunī lampiņu virtenes darbības laiku, un lampiņas tiks ieslēgtas un izslēgtas automātiski. Līdzīgi rīkojies ar izrotāto eglīti, kad par lampiņu virtenes darbību atceries jau guļamistabā. Par papildus drošību gādā dūmu sensors, bet tu guli mierīgi!

Esi vienmēr droša!
dch_z110_side_hub_fr
Kad bērni sāk iet skolā, tad lielākais satraukums ir par to, cikos viņi pārnāks mājās, jo ne vienmēr mūsu atvases iedomājas par šo faktu informēt telefoniski. Lielisks risinājums ir WiFi logu un durvju, kā arī kustības sensors un WiFi kamera, kas Tevi ikdienā informēs par mājās notiekošo rosību. Lai būtu pilnībā droša ne tikai par bērniem, bet arī izpildītiem mājasdarbiem, pieslēdz televizoru vai spēļu konsoli WiFi rozetei, kas Tavā vadībā bērniem nodrošinās normētu piekļuvi izklaidei. Tāpat WiFi rozete lieliski noderēs, ja veļu gludini rīta steigā – vienkārši pieslēdz gludekli šai rozetei un Tevi visas dienas garumā vairs nekad nenomocīs jautājums: “Vai es izslēdzu gludekli?

Šobrīd nav komentāru

E-pasts netiks publicēts